12 yıldır kayıp genç kadın için gölü boşalttılar

İngiltere’de Yorkshire’da yaşan Claudia Lawrence 35 yaşındayken, 2009 yılının Mart ayında, Anneler Günü’nde ortadan kayboldu. Üniversitede’de çalışan Claudia, arabası bozulduğu için okula göl kenarından yürüyerek gitmeye karar vermişti. Aradan geçen 12 yılın ardından Kuzey Yorkshire Polisi, yeni bilgiler aldıktan sonra “ortaya çıkan bir dizi soruşturma hattını” araştırdığını söyledi. Polisler ayrıca, operasyonun “birkaç gün” devam edeceğini de belirtti.

Polis, Kuzey Yorkshire’daki Sand Hutton çakıl ocağı göllerini boşaltmaya karar verdi. İki gölden küçüğünü boşaltma çalışmaları tamamlandı. 6 uzman isim, aramaya başladıktan sonra su yüzeyinin altından çamur, çürümüş bitkiler ve kayaları makinalarla çıkarırken, karadaki yetkililer de ormanlık alanda aramaya katıldı. 

“BİR ANNE OLARAK, SADECE BİR KABUS”

Olay yerine 20 dakika uzaklıkta yaşayan Claudia’nın 78 yaşındaki annesi Joan, “Bir anne olarak gölün kurutulup parmak ucuyla arama yapıldığını duymak sadece bir kabus. Hiçbir ebeveyn bunu yaşamak zorunda kalmamalı. Her gün neler olup bittiğini ve ne bulunabileceğini merak ediyorum. Sırt çantası, telefonu ya da herhangi bir şey olabilir mi?” dedi.

“ACIMA SON VERMELERİ İÇİN YALVARIYORUM”

Joan, aramalar yoğunlaştıkça nasıl “korkunç kabuslar” gördüğünü söyleyerek, “Günümün her dakikasını etkiliyor. Yine çok korkunç kabuslar görmeye başladım. Kayıp bir çocuk ve canlı bir soruşturma ile yaşamanın gerçeği bu. Herhangi bir bilgisi olanın ortaya çıkması ve sürekli katlanmak zorunda olduğum bu sonsuz acıya bir son vermesi için yalvarıyorum.” dedi. 

Memleketi Malton’ın eski belediye başkanı olan Joan, “Polis tüm bu işlere girişiyorsa bir şeyler biliyor olmalı. Onlar bir şey biliyorlar ve ben bilmiyorum. Bir şey bilmemek korkunç. Claudia kayıpken hayata devam edemiyorum” diye konuştu.

18 Mart 2009’da evden çıkan Lawrence, iki gün boyunca işe gitmeyince arkadaşlarının haber vermesiyle birlikte babası, kızı için kayıp ihbarında bulundu. 12 yıl içinde 9 şüpheli sorguya çekilse de, hiçbir suçlama yapılmadı. Şüpheli bir cinayet olarak değerlendirilen dava polis tarafından kapatılmadı. Polis, genç kadının cinayete kurban gittiğini düşünse de, cesedi bulunamadı. 

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?