Masterchef’e veda eden ilk isim oldu

Masterchef’te bu hafta takım oyunları başladı. Mavi ve kırmızı takımın kıyasıya rekabet ettiği yarışmada haftanın gülen tarafı kırmızı takım oldu. Hiç kaybetmeyen kırmızı takım böylelikle eleme adayı çıkarmamış oldu. Mavi takımdan ise Hasan ve Fatma hariç bütün yarışmacılar yarıştı.

Sezonun ilk eleme gecesinde ilk aşamada yarışmacılara ana ürün olarak beyaz peynir verildi ve yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Bu turu başarı ile geçen ve elenmekten kurtulan isimler sırasıyla Safanur, Tunahan ve Burcu oldu.

MasterChef eleme gecesi ikinci aşamasında Hamza, Görkem ve Tahsin’den istenen yemek Danilo şefin imza tabağı idi. Ragiz isimli bu yemeğin detaylarını şeften iyice dinleyen yarışmacılar, bütün yeteneklerini sergiledi ve en yakın tabağı yapmaya çalıştı.

Süre sonunda şeflerin tadım yaptığı yemeklerden en başarılı olan Tahsin’in yaptığı oldu. İkinci sırada ise Hamza yer aldı. Gecenin en zayıf tabağını çıkaran Görkem ise MasterChef’te sezonun ilk elenen ismi oldu.

Görkem elendiğini öğrendikten sonra gözyaşlarını tutamadı. ‘Zorlu yollardan geldiğini’ ifade eden Görken, “Kendi kendime geldim, bir eğitim almadım. Çalışa çalışa öğrendim. Zor bir yer. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Beklemiyordum, üzgünüm şefim” dedi.

MASTERCHEF’TEN ELENEN GÖRKEM DEMİRAL KİMDİR?

Yarışmaya ilk olarak ablası Esra Demiral ile gelen Görkem Demiral’ın ablası daha önce Kuaförüm Sensin ve Temizlik Benim İşim programlarında yarışmış bir isim. İlk tabağıyla tüm şeflerin ilgisini çeken Görkem Demiral, sonraki süreçte gerçekleştirilen final turlarında başarısını devam ettirdi ve 5 yarışmacı arasından seçilen yaratıcı tabağıyla MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmeye hak kazandı.Enerjisi ve dinamikliğiyle de dikkat çeken Görkem Demiral, 2 Şubat 1999 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. 22 yaşındaki genç ismin annesi ise Faslı.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan Görkem Demiral’in eğitim hayatı da merak konusu. Eğitim durumunu ortaokul olarak açıklayan Demiral, aşçılığı bulmasıyla hayatının mesleğinin aşçılık olduğunu fark ettiğini ve liseye hiç başlamadığını anlattı. Bu sebeple kendisini alaylı olarak tanımlayan MasterChef Türkiye Görkem Demiral, eğitimin öneminin farkında olduğunu ve kendini geliştirmeyi sevdiğini de sözlerine ekledi.

Aşçılık yaparak hayatını devam ettiren Görkem Demiral, 22 yaşında olmasına rağmen birçok işte çalıştı. 2011 ile 2012 senelerinde İstanbul Kayışdağı’nda yatılı hayvan bakıcılığı ve kesimi yapan Demiral’in tam olarak mesleğe giriş tarihi ise 2015 senesi. Bu tarihte Manisa’daki bir mutfakta aşçılık mesleğine adım atan Görkem Demiral’in mutfağa olan sevgi ve saygısı zamanla artarak çoğaldı.

Hayatının işini bulduğuna inanan ve kendisini alaylı olarak tanımlayan Demiral, mesleğine farklı açılardan bakmayı seven biri. Çeşitli restoran ve otellerde tecrübesi olan Demiral, hayatında her zaman başarı için çalışacağını söyleyen bir isim.

Sevilen yarışmacı MasterChef türkiye 2021 yarışmasına ilk elemede veda etti.

Babasını 2019’da kaybettikten sonra annesi ve kardeşleriyle yaşamaya başlayan Demiral, evli değil. Bir ilişkisinin de olmadığını söyleyen Demiral, sanatıyla hayatta önem verdiği 3 şey için çalışacağını belirtti; aile, başarı ve paylaşım…

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?