Almanya’da ünlü fotomodel leoparların saldırısına uğradı

Almanya’da gerçekleştirilen fotoğraf çekimi faciaya dönüştü. 36 yaşındaki fotomodel ve aynı zamanda hayvan hakları aktivisti Jessica Leidolph, Almanya’nın doğusunda yer alan bir hayvan bakım merkezine gitti. Eğlence sektöründe kullanılan vahşi hayvanların bulunduğu fotoğraf çekimi organizasyonu için kafese giren talihsiz kadın, 16 yaşındaki leoparlar Troy ve Paris’in saldırısına uğradı. 

Genç kadını parçalar şekilde saldırı gerçekleştiren leoparlar, Leidolph’ı ağır yaraladı. Çoğu kafa bölgesinde olmak üzere ağır yaralar alan genç kadın hastaneye kaldırıldı. Ünlü fotomodelin durumunun ciddiyetini koruduğu, hastanede yaşam savaşı verdiği olayda, yetkililer tarafından soruşturma başlatıldı.

Dpa haber ajansı, Alman polisinin leoparlardan birinin 48 yaşındaki sahibi Brigit Stache’ye odaklanarak olayı araştırdığını aktardı. Ayrıca  kafeste fotoğraf çekiminin ne için ve kim tarafından yapıldığının henüz belli olmadığı kaydedilirken, çekimde başka kimlerin olduğu, hangi güvenlik önlemlerinin alındığı da araştırılıyor. 

İki leoparın da Almanya’da daha önce Panasonic reklamlarında da kullanıldığı belirtilirken, ameliyattan sonra fotomodel Jessica, Bild gazetesine, “Tekrar tekrar yanaığımı, kulağımı, başımı ısırdı. Bilincimi kaybettikten sonra tek duyduğum şey helikopter sesiydi” dedi. 

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?