CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir’deki Konyalılarla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir programı kapsamında İzmirde’ki Konyalılarla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, “Biz hepimiz bu güzel ülkeyi büyütmek zorundayız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir programı kapsamında Hemşehri Buluşması’nda İzmirdeki Konyalılarla bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen buluşmaya İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu, Konyalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyonu üyeleri ve kanaat önderleri katıldı.

Programda konuşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krize değinerek, “Ülkemizdeki gidişattan hiçbirimiz memnun değiliz. Mutfaklarda yangın olduğunu biliyoruz. Bütün mesele demokratik yollarla Türkiye’nin büyümesini sağlamak, önünde bulunduğu sorunları aşmak. Bunun için yapacağımız tek şey var. Yarın sandığa gideceğiz ve oyumuzu kullanacağız. Tek isteğim var.  Sandığa giderken evlatlarınızı, ülkenizi, bayrağınızı, Türkiye’nin itibarını, demokrasiyi, özgür medyayı düşünün ve düşleyin.  Hepimizin daha güzel bir Türkiye’de yaşamaya hakkı var” dedi.

Kılıçdaroğlu “Birbirimizin kimliği üzerinden, inançları üzerinden, yaşam tarzları üzerinden siyaset yapanlara prim vermeyin. Benim anne ve babamı seçme özgürlüğüm var mı ki etnik kimlik üzerinden siyaset yapacağım! Benim doğduğum ve değerlerimizi oluşturan aile ve o değerleri neden siyaset konusu yapacağız? Siyasetin konusu Türkiye’nin büyümesidir, kalkınması, gelişmesidir. Daha güzel bir Türkiye’de beraber, özgürce yaşayabiliriz. Evlatlarımızı yetiştirebiliriz. Daha güzel bir Türkiye’de Türkiye’nin kalkınmasına ve büyümesine katkı verebiliriz. Her birimiz alın terimizle çalışabiliriz. Her birimiz ailede huzur içinde yaşayabiliriz. Her anne evladını güzel bir şekilde yatağa yatırdığında o da Türkiye’nin güzelliğini bir şekilde kendi ruhunda, bedeninde, kalbinde hissedebilir. Biz hepimiz bu güzel ülkeyi büyütmek zorundayız. Yüzyıllar bizi ayırsa bile gönlümüz her zaman Konya’da, Akşehir’de. Ne Konya’yı, ne Akşehir’i, ne Türkiye’yi, ne bayrağımızı, ne de vatanımızı unuturuz. Hep beraber Türkiye’yi büyütüp geliştireceğiz” diye konuştu.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Zor günlerden geçiyoruz, zorlukları aşacak gücümüz var.  Yeter ki birlik olalım, bütünleşelim, kucaklaşalım. İyi, doğru ve dürüst insanlar birbirlerini bulduklarında bırakmamalı” dedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Seçilmeden önce ‘Çok renk, çok ses, çok nefes’ diyerek bir kampanya yürütmüştük. İzmir’in en güzel renklerinden,  en köklü seslerinden, en güçlü nefeslerinden olan Konyalılarla birlikte olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Her daim emrinizde olduğumu bilmenizi istiyorum” dedi.

İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu Genel Başkanı, Konyalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ile Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyonu Başkanı Mehmet Aydoğan ise, “35 senenin emeğini 5 dakikalık tanıtım filmine sığdırmaya çalıştık .İzmir’deki Konyalıların sayısının çokluğu ile hiç övünmedik. TÜİK rakamlarına göre 3.yüz ancak sadece kendi mahallem 850 ev İzmirdeyiz.

Bizim İzmir’deki gerçek nüfusumuz 500 binden fazla. Sn Kemal Kılıçdaroğlu’nun dedeleri Akşehir’den gelmiş kendisi de bizim hemşehrimiz. Biz niye İzmirdeyiz ve bu derneği kurduk. Çünkü atalarımızın geleneğini unutmadık ve yaşadığımız güzel İzmir’e hizmet etmeyi kendimize görev edindik.

Küresel ısınmayı 30 yıl önce görüp İzmir’in en büyük ormanını kurduk. İzmir’e hizmet ediyoruz. Mevlana’nın felsefesini İzmir’de yaşıyoruz ve yaşatıyoruz” diye konuştu.

İzmirli Konyalıların Büyük Buluşmasında Konyalılar Vakfı Başkanı Mehmet Aydoğan’ı eşi Havva Aydoğan ve Konyalılar Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Rukiye Değerli ve İzmir’de yaşayan Konyalı hanımefendiler yalnız bırakmadı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?