“MODEL OF MODELS” Türkiye Finali İstanbul’da Yapıldı

Kadınlarda Ecem April Onutman, Erkeklerde Arvin Şahamat kral ve kraliçe taçlarının sahibi oldular.

Ulusal ‘Model of Models®’ yarışmasının 34’üncü finali 8 Haziran 2022 günü Bozkurt Cosmic Towers’ın ana sponsorluğu, İstanbul Baltalimanı’ndaki Portaxe’in mekan sponsorluğunda gerçekleşti.

Sunucular Özge Özder ve Sinan Güleryüz’ün ev sahipliği yaptığı gecede;

Deniz Şaman olarak tanınan Cengiz Subaşi öncülüğünde kurulan ve oğlu Bekir Ayar Subaşi tarafından yönetilen Deniz Şaman Production ve Whit Armağan Baysal tarafından İstanbul’da düzenlenen yarışmaya 18 kadın yarışmacı katıldı. İzmir’den Nevide Çiçek, Üsküp’ten Revna Ceren Aras, Alanya’dan Mina Şahin, Aydın’dan Nur Şülay Sevimli, Tahran’dan Ayla Danaei ve Mahfam Peimaeian Bahri, Adana’dan Mehtap Deniz Demir ve Damla Yalçın, Balıkesir’den Ada Demir, Mersin’den Dila Aktaş ve Tamay Göbenli, İzmir’den Tuana Ünal, İstanbul’dan Sude Alkan, Ceyda Çoban ve Ecem April Onutman, Muğla’dan Gizem Birtan Dadal, Türkmenistan’ın Daşavuz’ kentinden Şuraya Şuha Shamuratova, Diyarbakır’dan Ümra Tari.

Yarışmaya 22 erkek yarışmacı katıldı. Amasya’dan Ali Ünal, Hatay’dan Emre Özdemir, Adıyaman’dan Yaman Altundağ, Tokat’tan Muhammed Talha Paçalıoğlu ve Rüzgar Arslan, İstanbul’dan Kerimcan Yıldırım, Fatih Ocaklı ve Atakan Keskin, İzmir’den Mustafa Kaplan, Halep’ten Muhammed Türkmen, Hakkari’den Adran Ercan Abasıyanık, Tebriz’den Arvin Şahamat, Tahran’dan Hüseyin Zadeh, Urfa’dan Elvis Halil Güney, Bursa’dan Emre Emir ve Emin Sever, Gaziantep’ten Halil İbrahim Demirkıran, Ankara’dan Kadir Cihan Demir, Tokat’tan Davut Kanaç, Çanakkale’den Fatih Enes Uyar, Mardin’den Azat İpek, Diyarbakır’dan Mehmet Ali Bozkurt. 

Proje Koordinatörlüğünü Armağan Baysal’ın üstlendiği yarışmanın Jüri heyetine Osman Akar ve Faruk Özdemir başkanlık yaparken, Jüri sekreterliğini Tolga Korkmaz üstlendi. Jüri üyeleri ise; Model of Models İmtiyaz Sahibi Rasim Aydın, Azerbaycanlı Moda Tasarımcısı Sultan Gadımbaylı, Moda Tasarımcısı Çiğdem Akın, OTİAD Başkanı Eda Arpacı, Portaxe’in sahibi Lütfü Sapmaz, İş İnsanı ve AGSD Başkanı Canip Karakuş, Organizatör Banu Noyan, Yapımcı Galip Güner, Estetik Koçu Zerrin Kartal, Yapımcı/İş İnsanı Faruk Özdemir, Yarışmanın Ana Sponsorluğunu da üstlenen İş İnsanı Ali Bozkurt, İstanbul Dental Grup Kurucu Ortaklarından Başar Çetin, Cemsel Tekstil Patronu Yaşar Eşgin, İş İnsanı Serpil Erden, Aranjör Selim Çaldıran, Dr. Ali Yurtlak, Ünlü sunucu ve geçmiş dönemde Mister Turkey Unvanının sahibi olan Şenol İpek, Grup Sağlık’tan Serap Karacan, Sağlıklı Yaşam Koçu Sonay Ölçücüler. Film Yönetmeni Tolga Savu, Ünlü Futbolcu Tanju Çolak, İş İnsanlarımızdan Şahin Bayram, Ergürler Oymak, Fatih Aşçı, Musa Şahabat, yönetim kurulu başkanımız Sinan Koyuncu ve Gazeteci Haydar Koçak yaptılar

Jüri heyetinin Model of Models Turkiye 2022 unvanı ile onurlandırdığı Ecem April Onutman’ın tacını Yarışmanın sahibi Rasim Aydın ve Koreograf Ferhan Aral, Arvin Şahamat’ın tacını ise Mister Turkey® unvanının da sahibi olan ünlü model dansçı ve televizyon programı sunucusu Şenol İpek taktı.

Yarışmada Kral ve Kraliçe ünvanlarını Ecem April Onutman ve Arvin Şahamat alırken, birinci model unvanı Birtan Gizem Dadal ve Hüseyin Zadeh’e İkinci Model unvanı Nevide Çiçek ve Halil İbrahim Demirkıran’a Üçüncü model unvanı Ada Demir ve Azat İpek’e Dördüncü model unvanı ve tacı Sude Alkan ve Mustafa Kaplan’a verildi. 

Model of Models’ın geleneksel unvanlarının dışında kalan, ancak sıradışı özellikleri ile anılmaya hak kazanan bazı yarışmacılara da özel unvanlar verildi.

Yarışmanın Ana Sponsoru olan Bozkurt Cosmic Towers firması marka yüzü olarak Tuana Ünal ve Arvin Şahamat’ı seçerken, Sude Alkan ve Mehmet Ali Bozkurt film yapım şirketi Statu Pictures’ın yeni yüzü olarak onurlandırıldılar.

Özel unvan alan diğer yarışmacılar ise Mina Şahin ve Hüseyin Zadeh En Çekici Yüz, Halil İbrahim Demirkıran ve Nur Şülay Sevimli En İyi Podyum Yürüyüşü, Ada Demir ve Atakan Keskin ise Gelecek Vaad Eden Model adayları olarak onurlandırıldılar.

Tüm yarışmacılar ilk çıkışta Jean ve tişört giyerken, ikinci çıkışta UPGUN marka mayo, üçüncü çıkışta kadınlar More &More’un yeni sezon tasarımları, Erkekler Herr Widman marka takım elbiseleri ve Kilian ve Redberry markalı gözlüklerle yürüdüler. Final çıkışında ise Erkek model adayları Cameron Zigzal’ın Smokinleri ile yürürken, Kadın model adayları Sultan Gadımbaylı’nın yeni tasarımlarını sundular. 

Yarışmaya konuk sanatçı olarak katılan Elif Kaya, Ege ve konuk olarak katıldıkları yarışmanın Organizasyon komitesinin ricalarını kırmayarak ev sahipliğini üstlenen ünlü oyuncu Özge Özder ile eşi sanatçı Sinan Güleryüz de sahne alarak şarkı söylediler. Sanatçıların sahne performansları izleyicileri adeta büyüledi. İzleyicilerin ara ara sanatçılara eşlik ettiği gözlendi. Yarışma sırasında bir konuşma yapan yapımcı Deniz Şaman: “Ulusal Model of Models Yarışması bir meslek yarışmasıdır. Bu yüzden Türk tekstil ve hazır giyim işkolu ile reklam, dizi ve sinema işkolunun ve sesli ve görüntülü yayın firmalarının desteği bizim için çok önemli. Yarışmacılarımız bu üç sektörde kendilerine kariyer hedefi koyuyorlar. 2013 yılından beri geleneksel olarak bu amaçla çalışıyoruz.

Bundan böyle uluslararası yarışmayı da Türkiye’de yapmak için bir proje hazırlığımız var. Nasıl ki kendi iş kollarımızın ihtiyacını kendi insan kaynağımızdan karşılamak için çalışıyorsak, aynı zamanda ülkemizin dış dünyadaki merkezi konumunu güçlendirmek için uluslararası yarışmayı da ülkemizde toplayarak başka ülkelerin modelleri içinde bir yükseliş kapısı olmak istiyoruz. Yarışmada Ulusal Model of Models unvanını kazanan modeller toplumsal olarak ihtiyaç hissedilen her aşamada gönüllü görev almaya hazırlar. Gelen talepler doğrultusunda niteliklerine bakarak faydalı olmaya çalışacağız. Ticari olarak da yarışmamıza katılan her modelimizin profesyonelleşmesinde ve kariyerlerini yükseltmesinde lokomotif olmaya özen göstereceğiz Bu amaçla menajerlik hizmetlerini de yürütmek üzere bir çalışma içine girdik. 

Yarışmanın gerçekleşmesinde hiç kuşkusuz en önemli desteği Ana Sponsorumuz Bozkurt Cosmic Towers sağladı.

Kazananlardan Kral ve Kraliçeye Destek Office Tablet, Evliyagil by Katre Hotel Alaçatı tatili, Nilya Apart Hotel Klip çekimi hediye ederken;

İlk üç kazanana Nilya Apart Otel Tatil Armağanı, Fitness Pluss Fitness Pass hediyesi sağladı. Ferhan Aral Creative ise ilk beşe modellik eğitimi hediye etti. 

Sultan Gadımbaylı Houte Couture olarak, Cameron Zigzal Smokin, Çetinkaya Hazır giyim mağazaları karma giysilerle,

Herr Widman erkek elbiseleri ile UPGUN mayoları ile Redberry Kilian ise yeni sezon gözlüklerle katkı sağladılar.

Taylan Kızılhavuz Website çalışmalarında destek olurken, Hazel Productions ise yapım konusunda destek sağladı.

Statu Pictures ise kazananların sinema iş koluna geçişinde sağlayacağı destekle projede yer aldılar.’’ dedi .

Yarışmayı destekleyen MEDYA kuruluşları

İnternet Tv istasyonları

İstanbul Channnel

Gez TV , Sakarya TV

FoxEuro.com

Turk AS TV

Alanya TV

Bursa Tv

Kanal 34

ONLINE GAZETELER

World Turk Haber

Yerelin Sesi

Radyo Gol

Şehir Bursa

Şehir Alanya

Şehir Haberi

Interval.az

Deniz Şaman tarafından düzenlenen Model of Models® yarışmasının toplumsal konumu.

Destekçilerin desteğinde gerçekleşen yarışma Ulusal basın ve yayının ilgisini çekmeye devam ediyor ve İstanbul’daki önemli etkinlikler arasında sayılıyor. Yarışma ilkeli duruşu ve katılımcılara verdiği güven ile ülkemiz çapında da her geçen gün da fazla ilgi görüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?