Asıl sorun kopukluk

 Fenerbahçe’de işler iyi gitmiyor. Taraftarla yönetim arasındaki kopukluk bir yana, oyuncularla taraftarlar arasında hatta takım içindeki futbolcuların kendi arasında bile kopukluk var. Zaten asıl sorun da bu.
Başkan Ali Koç’un ciddi şekilde kontrolü kaybetmesi beraberinde taraftar tepkisini de getirdi.

Fenerbahçe’nin başında hocası da olmayınca ortada karmakarışık bir durum var. Başkan’ın acil şekilde kimsenin sorgulamayacağı, ağırlığı olan bir ismi takımın başına getirmesi şart. Hiçbir oyuncunun itiraz edemeyeceği ve hatta başkana şikayet edemeyeceği bir hoca gelmezse ikinci yarıda da işler iyiye gitmez.
Bazı futbolcuların takım içindeki tavırlarını düzeltmesi ve kendine çekidüzen vermesi de şart. Burası Fenerbahçe, bazı futbolcular önce bunu anlayacak.

Dönelim Yeni Malatya maçına. Protestolar eşliğinde oynamak kolay değildir ancak Fenerbahçe’nin ortaya daha farklı bir istek ve arzu koyması gerekirdi bu olmadı. 4-1-4-1 şeklinde maça çıkan Zeki Göle, kanatlarda İrfan ve Mesut’u kullandı. Mert Hakan’ın güzel pasında sık sık ileriye çıkan Novak golü attı ve Fenerbahçe’yi rahatlattı. Ancak bunun devamı gelmedi. Yeni Malatya’nın neden düşme hattında olduğunu zaten izleyince anlıyorsunuz. Fenerbahçe böyle bir takıma karşı çok daha rahat kazanmalıydı.

İrfan Can’daki düşüş dün de devam etti. Zaten hocası da 58 dakika dayanabildi. Pelkas’ın eski günlerini anımsatan golü belki ilerisi için bir ışık oldu. Biz böyle Pelkas’a alışkınız. Taraftar ve camia bu Pelkas’ı istiyor. Eğer Fenerbahçe ikinci yarıya umutlarını taşıyacaksa bu tarz performanslara ihtiyacı olacak.

Fenerbahçe kazanarak Kadıköy’de daha sert olabilecek tepkilerin önüne geçti. Başkan Ali Koç’un hoca tercihi yeni dönemde takımın bana göre kaderini belirleyecek. Artık hata şansı kalmadı. Eğer beklentilerin altında kalınırsa dün Kadıköy’deki sahneleri daha çok izleriz.

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?