Maradona’yla ilgili gündemi sarsacak iddia: Gömülmeden önce…

Maradona'yla ilgili gündemi sarsacak iddia: Gömülmeden önce...

Yaklaşık 1 yıl önce hayata gözlerini yuman Diego Armando Maradona’nın mezar hırsızlığını önlemek için kalpsiz gömüldüğü iddia edildi. Arjantin’in ünlü gazetecilerinden Nelson Castro’nun iddiasına göre Diego Armando Maradona kalpsiz toprağa verildi.

Futbol idolü Maradona, uyuşturucu bağımlılığı ve aşırılıklarla dolu bir hayatın ardından acil geçirmesi gereken bir beyin ameliyatı sonrası yaşanan komplikasyonlardan Kasım 2020’de 60 yaşında hayatını kaybetmişti.

DETAYLAR CENAZE ÖNCESİ ORTAYA ÇIKTI

Gazeteciliğe başlamadan önce 10 sene doktorluk yapan Nelson Castro, uzun süredir Gimnasia y Esgrima La Plata kulübünün ultra taraftarlarının arkasında olduğu iddia edilen komplonun ayrıntılarının Maradona’nın cenazesinden hemen önce ortaya çıktığını söyledi.

MARADONA’NIN KALBİ 500 GRAMMIŞ

Ortalama bir insanın kalbinin 300 gram çekerken Maradona’nın kalbinin 500 gram çektiğini belirten Castro, bunun sadece sporcu olduğu için değil, aynı zamanda kalp yetmezliği ve patolojisi nedeniyle de olduğunun altını çizdi.

1.65 boyunda ancak iri yapılı Maradona’ya ‘dilate kardiyomiyopati’ kalp hastalığı teşhisi konmuştu. Otopsisi ayrıca, yaşam tarzının bir sonucu olduğu düşünülen karaciğer ve böbrek sorunları olduğunu da ortaya çıkarmıştı.

HABER ÜLKEDE BİR ANDA YAYILDI

Castro’nun şok edici iddiasının kaynağı bilinmese de bu iddia Arjantin’de, ülkenin en saygın gazetelerinden biri olan Clarín’de yer almak da dahil olmak üzere medyada geniş derecede yankılanacak kadar ciddiye alındı.

Kaynak: Diğer

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?