Haber Global Web Özel | Bakmadan geçmeyin (01 Kasım Pazartesi)

Haber Global Web Özel | Bakmadan geçmeyin (01 Kasım Pazartesi)

Elektrikli scooter nerede sürülecek? Trafikte ölüm, kaldırımda ceza var…

İstanbul önce elektrikli scooter’ları kullandı, daha sonra altyapıyı düşünmeye başladı. Kaldırımdan gitseler yayaları rahatsız ediyorlar, zaten dar olan kaldırım alanını iyice ufaltıyorlar. Asfalt yoldan gittiklerinde ise can tehlikesi var. İstanbul scooter sorununu nasıl çözecek?

Bilirkişilerin sorunu ne? “Sabah icra, öğle boşanma…”

Son dönemde mahkemenin başvurduğu bazı bilirkişiler, toplumda tepki çeken raporlara imza atıyor. Öyle ki İzmir’de bilirkişi, ehliyetsiz sürücünün ezdiği kaldırımda bisikletle oynayan E.Ç.’yi bile yüzde 20 kusurlu buldu. Peki nedir bilirkişilik, karar mekanizması nasıl çalışıyor?

Daha iyi set, daha rahat galibiyet 

Galatasaray Gazintep FK karşısında çok önemli bir maça çıktı. Hem lider Trabzonspor’la aradaki farkın açılmasını engellemek hem de Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin kaybettiği haftada kazanmak çok önemliydi.

Almanya araştırıyor: Bizde neden fazla ölü yok?

Covid-19 salgınının patlaması ve uzun karantina dönemleri ile geçen 2020 yılında Almanya’da önceki yıllara göre daha fazla ölü olmaması dikkat çekti. Ülke sebeplerini araştırıyor…

Ağırlık kaldırmanın felsefesi: Bağımsızlık, ustalık, aidiyet 💪

Bazıları ağırlık kaldırmayı zaman kaybı olarak görürken, bu alışkanlığa sahip olanlar için bırakmak mümkün değil.

Bilim dünyası ikiye bölündü | C vitamini Covid’e karşı işe yarıyor mu?

Halk arasında her türlü soğuk algınlığı, grip ve nezleye karşı koruduğu söylenen C vitamini Covid’e karşı ne işe yarıyor? Uzmanlar salgının başından bu yana bu sorunun yanıtını aramakta. Son bulgular ise bilim dünyasındaki görüş ayrılıklarını keskinleştirdi.

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?