Güney Koreli Yönetmen Hwang: Squid Game eziklerin hikayesi

Güney Koreli Yönetmen Hwang: Squid Game eziklerin hikayesi

Çevrimiçi dizi-film izleme platformu Netflix’te 17 Eylül’de yayınlanan, başrollerini Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Hoyeon Jung ve Wi Ha-joon’un paylaştığı, ülkenin jönlerinden Gong Yoo’nun da küçük ama etkili bir rolde oynadığı 9 bölümlük ‘Squid Game’ dizisinde maddi ve manevi açıdan dibi görmüş 456 karakter bazı çocuk oyunları oynayarak büyük para ödülüne ulaşmaya çalışıyor.

CNN’e konuşan yönetmen Hwang Dong-hyuk da bu oyunların hepsinin kendi çocukluğunun bir parçası olduğunu söyledi, “Hepimiz bir noktada bu basit ve çocuksu oyunları oynamışızdır” dedi. Çocukken oynadığı oyunlar arasında en zorunun diziye de adını veren kalamar oyunu olduğunu belirten Hwang, kalamar şeklindeki bir alanda bazı oyuncuların ilerlemeye, bazılarının da savunma yaptığı bu oyunu “En çok fiziksel dayanıklılık isteyen oyun. Ne zaman oynasak biri yaralanırdı, üstü başı yırtılırdı ya da ağlayan olurdu. Hep günün son oyunu olarak oynardık” ifadeleriyle anlattı.

HİKAYENİN BAŞLANGIÇ NOKTASINI ANLATTI

Artık yetişkin bir birey olduğunda ise “O günlere dönüp o oyunları yeniden oynasak nasıl olurdu?” sorusunun tüm dizinin başlangıç noktasını oluşturduğunu söyleyen Hwang’a göre hikaye günümüzün ‘rekabetçi toplumunu’ yansıtıyor. “Bu, eziklerin hikayesi. Kazananlar seviye atlarken yaşamın güçlükleri karşısında bocalayan ve geriye düşenlerin hikâyesi” diyen Hwang, hikayenin aslında çok kişisel olduğunu da dile getirdi.

“İKİ ANA KARAKTERE ÇOCUKLUK ARKADAŞLARIMIN ADINI VERDİM”

İki ana karakter Seong Gi-hun ve Cho Sang-woo’nun adını kendi çocukluk arkadaşlarından aldığını açıklayan Hwang, “Benim iki yönümü temsil ediyorlar. Aynı Gi-hun gibi ben de Ssangmun-dong’da maddi zorluk çeken yalnız bir anne tarafından büyütüldüm. Aynı zamanda Sang-woo gibi Seul Ulusal Üniversitesi’nde (ülkenin en prestijli üniversitelerinden ‘Seoul National University- SNU’) okudum. Tüm mahalle beni övdü, benden beklentileri büyüktü” anekdotlarını paylaştı.

İKİNCİ SEZON GELECEK Mİ?

Dizinin hayata geçirilme sürecinin kendisi için yoğun bir deneyim olduğunu, stresten 6 dişinin döküldüğünü anlatan Hwang dizinin ikinci sezonuyla ilgili şunları söyledi:

“Bir diziyi yazıp, çekip yönetmek başlı başına büyük bir iş. Aynı şeyleri ikinci sezonda da yapmak zorunda olacağımı düşününce aslında endişeleniyorum ama çok fazla insan ikinci sezon konusunda istekli, o yüzden düşünüyorum.”

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?