İda Kasırgası’nın vurduğu ABD’de dehşet! Timsahın midesinde insan kalıntıları bulundu

Kategori 4 şiddetindeki İda Kasırgası’nın 29 Ağustos’ta 240 kilometreden fazla hızla vurduğu Louisiana eyaleti ile Mississippi ve Alabama’da ilk belirlemelere göre 4 kişi ölmüş, ilerleyen günlerde bu rakam 26’ya yükselmişti.

Bölgede binlerce kişinin evi tahrip olurken kasırgadan en fazla etkilenen Louisiana eyaletinde bazı bölgelere yeniden elektrik verilmesinin 3 hafta sürebileceği açıklanmıştı. Kuzeye ilerlerken yavaşlayan ve tropikal fırtınaya dönüşen kasırganın neden olduğu yağışlar nedeniyle kuzeydoğu eyaletlerinde en az 50 kişi hayatını kaybetmişti.

Louisiana eyaletine bağlı Covington’daki St. Tammany Parish Şerif Bürosu görevlileri, üç haftadır sel sularında arama yapıyordu. Eyalet ve federal kurumlarının yanı sıra timsahı yakalamak için tuzaklar kuran lisanslı avcılar Phillip Mc Clurke ve Eric Dumas’tan da yardım alan şerif bürosuna göre, pazartesi bölgeye geri dönen özel harekat birimi timsah yakaladı.

SELİN VURDUĞU BÖLGEDE TİMSAH BULUNDU

228 kg ağırlığında ve 3 metre 65 santimetre uzunluğunda olduğu belirtilen hayvan, Timothy Satterlee Sr’ın 30 Ağustos’ta, İda Kasırgası’nın Louisiana’yı şiddetli yağış ve ani selle vurmasından bir gün sonra kaybolduğu yerin yakınında bulundu.

HAYVANIN MİDESİNDE İNSAN KALINTILARINA RASTLANILDI

Şerif bürosu tarafından yapılan açıklamada, timsahı inceleyen müfettişlerin hayvanın “midesinde insan kalıntıları gibi görünen şeyler” bulduğunu belirtti. Bulgular incelenmesi ve kalıntıların Satterlee Sr.’a ait olup olmadığının doğrulanması için St. Tammany Parish adli tabip bürosuna gönderildi.

Şerif Randy Smith yaptığı açıklamada, “Bu korkunç bir trajedi. Satterlee ailesine en içten taziyelerimi sunuyor ve acılarını paylaşıyorum. Bugünkü bulguların sevdiklerini geri getirmediğini biliyorum ama umarım bu onları bir nebze teselli eder. Yardımcılarımın ve destek olan diğer kurumların sıkı ve kesintisiz çalışmasından çok gurur duyuyorum. Bu timsahın bulunması konusundaki ısrarlarının, kayıplarıyla başa çıkmalarında aileye yardımcı olacağını umuyorum.” dedi. 

Satterlee’nin önceki haftalarda timsahın saldırısına uğradığında eşiyle birlikte sel sularında yürüdüğü, yardım istemeye giden eşi geri döndüğünde, Satterlee’nin gözden kaybolduğu öne sürüldü. 

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?