Vitor Pereira: Eminim ki Fenerbahçe taraftarları takımlarıyla gurur duyuyorlardır

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Frankfurt ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından konuştu.

İyi oynadıklarını belirten Pereira, “Fenerbahçe taraftarları takımlarıyla gurur duyuyorlardır. Frankfurt’u baskı altına aldık, kendi oyunumuzu oynadık, son dakikada kazanabilirdik. Böylesine güçlü bir takıma karşı böylesine bir atmosferde oynamak kolay değil.” dedi.

Gruptaki durumu değerlendiren Portekizli hoca, “Çok çekişmeli bir gruptayız, kolay olmayacak. Takımımın gerekli olan kalitesi ve hırsı var her maçta 3 puan için” ifadelerini kullandı.

Son dakikada Pelkas’ın kaçırdığı penaltı için de fikirleri sorulan Pereira, “Pelkas’ın o penaltıyı atacak kalitesi var ama dünyanın en iyi futbolcuları da penaltı kaçırıyor. Biz bir aileyiz, penaltıyı birlikte kaçırdık, kazandığımızda da, penaltı kaçtığında da beraberiz” diye konuştu.

“TRİBÜNDE TARAFTAR OLSAYDIM TAKIMIMLA GURUR DUYARDIM”

Pereira maçun ardından ligi düşünmeye şimdiden başladıklarını belirterek, “Şimdi beynimizdeki çipi değiştirip pazar günü oynayacağımız maç için toparlanmamız gerekiyor. Oyuncularımın ortaya koyduğu karakter ve kazanma hırsı nedeniyle çok mutluyum.” sözlerini kullandı.

Taraftarları mutlu eden bir oyun oynadıklarını belirten Portekizli hoca, “Taktiksel ve teknik anlamda beklediğimiz seviyedelerdi. Bu maçı izleyen taraftarlar için iyi bir maç olduğunu düşünüyorum. Tribünde bir taraftar olsaydım, takımımla gurur duyardım. Maç içinde bazı anlarda kaliteli oynarsınız, mümkün olmadığında savaşmanız gerekir. Bugün takımımdan her şeyi gördüm. Ruh, kalite, her şeyi gördüm. Takım ruhunu gördüm ki oyuncularımdan en çok istediğim bu.” sözlerini sarf etti.

MESUT ÖZİL YORUMU

“Bu maç gerçekten çok fazla geçişin olduğu temposu yoğun bir maçtı. Mesut da kondisyonunu artırmaya çalışıyor bu dönemde. Tabiki onun topa ihtiyacı var. Çünkü onun çözüm üretme kalitesi var. Başka oyuncuların göremediği şeyleri görüyor sahada ama tabiki topa ihtiyacı var. Ama bugünkü oyun çok fazla geçişliydi,çok hızlıydı. Bazı anlarda aslında oyunun temposunu birazcık düşürüp tekrardan ofansif organizasyonlar için çözüm üretecek ritmi yakalayamadık. Çünkü Mesut aslında oyun stili olarak bunu seviyor ama bugünkü maç çok fazla geçişliydi onun içinde çok kolay değildi ama gerçekten oynadığı süre boyunca çok iyi oynadı. Takım ruhunu ortaya koydu kendisi de defans anlarında. Çünkü sahadaki oyuncuların sadece topla top geldiğinde oynaması değil, topsuz oyunda da defansta da her zaman takım ruhunu göstermesi gerekir. Bu benim için çok önemli bir şeydir ki Mesut da bunu yaptı. Bu takım ruhunu bugün sahada sergilediği takıma yardım etmeye çalıştı maçın her anında.”

Maç öncesi sorduğu soruda kendisine taktiksel bilgi veren gazeteciye seslenen Vitor Pereira, “Dün bana Frankfurt 3-4-1-2 oynayacak dedin,bilgilerine dikkat et arkadaşım. Türk müsünüz, Alman mısınız. Oyuncularıma 3-4-1-2 oynayacaklar desem ne olurdu, sizi teknik ekibimden çıkarıyorum, vereceğiniz bilgilere ihtiyacım yok.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?