Ünlü Youtuber koronavirüse yenik düştü

36 yaşındaki Youtuber Brandon Ashur koronavirüs nedeniyle ölmeden birkaç gün önce takipçilerini aşı olmaya davet etmiş, “İnanın şu an yaşadığımı yaşamak istemezsiniz” demişti. 

İnternet dünyasında önce Bashurverse ve 2019’dan beri de Toasty adıyla bilinen Brandon Ashur’un ölüm haberini kız kardeşi Anesa Ashur duyurdu. 

36 yaşındaki fenomenin koronavirüse bağlı komplikasyonlar sonucu hayatını kaybettiği açıklandı.

Anesa Ashur, “Kardeşim covid’le savaştı, ne yazık ki savaşı kaybetti” diye yazdı. 

1.6 milyon’dan fazla Youtube abonesi olan Brandon, özellikle Minecraft videolarıyla dikkat çekmişti. 

Brandon Ashur’un aşı olmadığı ve hastalığa yakalandıktan sonra bundan pişman olduğunu dile getirdiği öğrenildi.

Ashur’un hastalığa 6 Ağustos’ta yakalandığı, 17 Ağustos’ta kovid ve zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırıldığı ve 19 Ağustos’ta da “Lütfen aşınızı olun, bunu yaşamak istemezsiniz” diye tweet attığı görüldü. Son tweet’ini ise 26 Ağustos’ta gönderdi. 

Brandon Ashur kimdir?

Brandon Ashur, 2010 yılında Youtube kanalını kurdu. Hızla abone sayısı artan kanalda “The Legend of Hobo” ve “99 Diamonds Challenge” gibi seri minecraft videoları yayınladı. Kanalı hızla büyüdü ve 2015 yılında 1 milyon aboneye ulaştı. Daha sonra adı bir skandala karıştı. 2017 yılının Nisan ayında kanalındaki bütün viedoları sildi, kapak ve profil fotoğrafı yerine siyah bir çubuk koydu. Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarını da sildi. 

2019 yılında Toasty Time adıyla yeniden ortaya çıkardı. 2020’de Avustralya’ya taşındığını duyurdu. Twitch yayıncılığına geçeceğini bildirdi. Mayıs 2021’de annesini kaybedince ABD’ye döndü.

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?