Haber Global Web Özel | Bakmadan geçmeyin (15 Eylül Çarşamba)

Göllerin en büyük sorunu belli oldu: İnsanlar rahat bırakmıyor

Türkiye şimdiden sinyallerini gördüğü bir kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya. Göller ise ciddi bir risk altında. Göl Uzmanı Doç. Dr. Erol Kesici, göllerin rahat bırakılması gerektiğini söylerken mevcut uygulamaları eleştirdi.

5 soru 5 cevap | Norovirüs tehlikeli mi? Uzmanlar: “Salgınlık bir durum yok”

Okulların tekrar açılması çocuklar arasında görülen norovirüs hastalığının artmasına neden oldu. Özellikle çocukları okula giden aileleri korku sardı. Uzmanlar, öldürücü etkisi olmayan bu hastalığın salgına dönüşmeyeceğini söylüyor… Peki tam olarak nedir bu norovirüs?

ABD vatandaşları hastane kapılarında beklediği için ölüyor…

Pandeminin en sert biçimde etkilediği ülkelerin başında gelen ABD’nin sağlık sistemi, bu salgında ülke genelinde tartışma yaratan bir sınav vermeyi sürdürüyor. Korkunç veriler içler acısı durumu gözler önüne seriyor. Kıtlık ve savaş dönemlerinin kavramı “tayınlama” da gündemde.

Fenerbahçe ve Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi sahnesinde! İşte kritik maçların şifreleri…

UEFA Avrupa Ligi’ndeki temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray, gruplarındaki ilk maçlarına çıkıyor. Perşembe akşamı önce E Grubu’nda 19.45’te Galatasaray, Lazio’yu ağırlayacak, sonra D Grubu’nda Fenerbahçe ise 22.00’de Eintracht Frankfurt’ta konuk olacak. İşte iki maçın kilit noktaları!

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?