Ünlü isimleri okul heyecanı sardı

18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyon 130 bin öğretmen bugün okulun ilk günü için ders başı yaptı. Koronavirüs nedeniyle bir yıl süren online eğitimin ardından aileler çocuklarıyla birlikte yüz yüze eğitim heyecanı yaşadı. Ünlü isimler çocuklarını okulun ilk günü yalnız bırakmadı…

NEFİSE KARATAY

“‘Hadi okula gidelim’ diye yedi beni kapıdan çıkana dek! Babası da ben de çok duygusalız, bu sabah kızımız ilkokullu oldu. Bugün okula başlayan bütün çocuklarımıza sağlıklı verimli ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.”

EMRE ALTUĞ

“Bugün okullar açılıyor. Allah bütün çocuklarımıza zihin açıklığı versin. Başarılı, sağlıklı bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum.”

ALİŞAN

Ünlü  türkücü Alişan, kardeşi Selçuk Tektaş’ın vefatıyla sarsılmıştı. Kardeşinin kızları için ‘artık benim evlatlarım’ diyen Alişan, Eyşan ve Ceylan’ı okulun ilk günü yalnız bırakmadı. Ünlü türkücünün oğlu Burak da bugün okula başladı.

AKASYA ASLI TÜRKMEN

“Okulun ilk günü. İşte şimdi gerçekten okullu oldun Pera. Her şeyin farkındasın. Sünger gibi çekiyorsun öğrendiklerini. Beş yaşına girmek üzeresin ve bu sene ne öğrenirsen işte onun üzerine inşa edeceksin hayatını. Dünyayı sermek istiyorum önüne. Eminim her ebeveynin isteği bu yönde. Belki de sana verebileceğim en güzel şey seçme özgürlüğü olacak. Rahat ol. İhtiyacın olduğunda yanındayım. Asla üstünde, önünde, karşında olmayacağım. Hayallerimi değil, hayallerini gerçekleştir canım kızım.”

OKAN KARACAN

“Sevgili dostlar bu fotoğraftaki bakışlar oğlum Alican ve benim onun ifadesiyle “Kalbimiz dum dum atıyor” sen çok yaşa Alican… Fotoğraflarda yüzümüze yansımış ‘dum dum’luk. Annecim Ören Karacan ne farklı duygularmış bunlar şimdi daha iyi anladık, sizleri tüm yavrulara başarılar dilerim. Vatana millete hayırlı olmaları dileği ile…”

ZUHAL TOPAL

“Tüm çocuklarımıza sağlıklı, başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum Allah hepsini korusun.”

ALMULA MERTER

“Bugün çok özel bir gün. Birçok duyguyu beraber yaşıyorum. Ağlıyorum, gülüyorum. Çok radikal bir kararla çocuklarımı burada okutmaya karar verdim. Dilimi, kültürümü, geleneklerimi öğrensinler, marşımızı okusunlar istiyorum. Atatürk ilke ve inkılaplarını öğrensinler istiyorum. Tarihimizi bilsinler istiyorum. 23 Nisan’da, 29 Ekim’de bayrağımızı sallasınlar, 10 Kasım’da Atamıza saygı duruşunda olsunlar istiyorum. Okuyup faydalı, doğada yaşayan herkese sevgi ve saygı dolu olsunlar istiyorum. Hep birlikte oturduk, konuştuk ve Rob hiç itirazsız kabul etti. Deneyelim dedik. Mutluyum, gururluyum, gülümsüyorum. Ağlıyorum canım babacığım keşke görseydi, minik Noah Ferdi ve Maya’yı… Anneannelerinin elini öptükleri gibi onun da elini öpselerdi. Ağlıyorum, kocamın elini tutup “başardık” diyorum. Kalbiyolojik anne olmaya çalışırken, onlar için savaşırken bugünler hayaldi ve hayalimiz gerçekleşti işte, başardık. El ele, omuz omuza, kalbimizi koyarak. Karışığım işte bugün. Çok karışık…”

BERDAN MARDİNİ

“Şükürler olsun okullar açıldı. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlara vesile olsun. Rabbimden tek dileğim önce sağlıkları sonra topluma ülkesine faydalı ve hayırlı vicdanlı bireyler olmaları şerefli, namuslu, onurlu yaşamaları. Öğretmenlerimize de rabbim sabırlar versin hepsi birbirinden kıymetli…”

ASLI KIZMAZ

“Canım kızımız ya…”

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?