6 gündür hastanede tutulan Pele’den açıklama: Ameliyat oldum

Brezilya ve dünya futbolunun efsanesi Pele, geçtiğimiz salı günü rutin kontrol için gittiği hastanede 6 gündür tutuluyor.

Brezilya’da yayınlanan Globo’nun haberine göre 31 Ağustos günü her zamanki sağlık kontrolleri için Pele, Sao Paulo’daki Albert Einstein Hastanesi’ne götürüldü.

Kontroller sırasında Pele’de adı açıklanmayan bir sağlık sorununa rastlandı.

Önlem olarak Pele’nin hastaneden ayrılmasına izin verilmedi. Aradan 6 gün geçmesine rağmen Brezilyalı efsane futbolcunun halen hastanede tutulmaya devam edildiği öğrenildi.

Globo gazetesinin temasa geçtiği hastane yetkilileri ise açıklama yapmaktan kaçındı. 

Brezilya’ya 3 Dünya Kupası kazandırdan Pele hastanedeyken sevenlerinin endişe etmemesi için sosyal medya hesabından paylaşım yapılmıştı. 

Pele paylaşımında “Arkadaşlar bilincim yerinde, sağlık durumum gayet iyi, pandemi nedeniyle daha önce yapamadığım rustin testlerim için gittim. (Brezilya Arjantin maçını kastederek) Pazar günü oynayamayacağım.” yazmıştı. 

Pele’den ikinci açıklama

Pele hastanede tutulduğu haberleri üzerine bir açıklama daha yaptı. 

Brezilaylı efsane, herkese mesajları için teşekkür ederken “Geçen cumartesi günü sağ kolonunda tespit edilen şüpheli lezyonu çıkartmak için ameliyat oldum. Geçen hafta yaptırdığım testler sırasında tespit edilmişti. Çok iyi hissediyorum. Dr. Fabio ve Dr. Miguel’in sağlığımla ilgilenmesine izn verdiği için Allah’a şükrediyorum” dedi. 

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?