Tiësto hayranının külleri konserde konfeti yapılıp patlatıldı

Mitchell, Daresbury bölgesinde düzenlenen ve Tiësto’nun ana sanatçı olarak yer aldığı ünlü elektronik müzik festivali Creamfields için biletler almış fakat bunlar daha sonra kendisinin cenaze törenine maddi destek sağlanması amacıyla satılığa çıkarılmıştı.

Independent Türkçe’nin haberine göre, Mitchell’ın ailesi, yardım amacıyla biletleri satın alan kuzenler Ryan Millen ve Liam Millen’a kendisinin küllerini küçük paketlerde gönderdi. Paketlerde Mitchell’ın annesinin yazdığı bir not da yer alıyordu. Notta anne Ryan ve Liam’dan bir ricada bulunarak “Creamfields’ta bir yerlere küllerini dökebilirseniz çok mutlu olurum. Böylece son kez oraya gitmiş olur” diye yazmıştı.

Bunun üzerine Ryan ve Liam, annenin isteğiyle ilgili festival organizatörleriyle iletişime geçti.

Organizatörler de Mitchell’ı onurlandırmak için küllerini konser alanındaki konfeti makinesinden havaya püskürtmeyi teklif etti.

Küller, 29 Ağustos’ta Tiësto’nun festivalin kapanışını yaptığı konserde kullandığı konfeti makinesine yerleştirildi ve performans esnasında patlatıldı.

Ayrıca sahnede Millen kuzenlerin hazırladığı ve üzerinde “Stewart Mitchell, bu son dans senin için dostum” yazan bir pankart da açıldı.

Mitchell’ın kızkardeşi Laura ise gösteriden memnun kaldığını belirterek kardeşinin cenaesinde Tiësto’dan en sevdiği parça olan “Adagio For Strings”in çalındığını da söyledi. 

Hollandalı diskjokey Tiësto hayranı Stuart Mitchell temmuzda 30 yaşındayken intihar etmişti.

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?