MasterChef Türkiye 56. Bölüm İzle – 3 Eylül 2021 Cuma

MasterChef Türkiye adlı yarışma programının 56. bölümü 3 Eylül 2021 Cuma günü tv8 ekranlarında yayınlandı. 

Macera dolu yarışmanın sunuculuğunu ve jüriliğini şefler Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya Şef ve Danilo Zanna yapıyor. 

MasterChef 55. bölümde neler oldu?

Danilo Şef, Somer Şef ve Mehmet Şef, haftanın ikinci takım oyunu için ”Fas mutfağı” konseptini belirledi. Yarışmacılardan, harira çorbası, shakshuka, maakouda (patates köftesi), kefta tajine, chermoulalı balık, tavuklu kuskus, halwa tmar – nane çayı hazırlamaları istendi. Fas yemekleri 1 saat içinde hazırlanarak şeflerin beğenisine sunuldu. Şefler, yemeklerin tadına baktıktan sonra puanlamaya geçti.

Harira çorbasını en iyi yapan mavi takım,Shakshukayı en iyi yapan kırmızı takım,Maakoudayı en iyi yapan kırmızı takım,Kefta tajine yemeğini en iyi yapan mavi takım,Chermoulalı balığı en iyi yapan mavi takım,Tavuklu kuskusu en iyi yapan kırmızı takım,Halwa tmarı en iyi yapan kırmızı takım olarak belirlendi.

Böylece ikinci takım oyununu, 4-3 üstünlükle kırmızı takım kazandı.

İlk eleme adayları kırmızı takımdan Emre ve Fatma olmuştu. Mavi takım, ikinci dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Şefler, mavi takım yarışmacılarından antep fıstığı, krema, isli çerkes peyniri, erik, et, mantar ve buğdayı kullanarak yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Yarışmacılara 40 dakika süre verildi. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayarak dokunulmazlığı kazanan kişi, Milhan oldu. Milhan, 3. eleme adayı olarak Hasan’ı seçti. Mavi takım, 4. eleme adayını belirlemek için oylama yaptı. Verilen oylara göre 4. eleme adayı Dilara oldu.

MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI

1.Masterchef Safanur Bol

2.Masterchef Mert Yılmaz

3.Masterchef Eren Kaşıkçı

4.Masterchef Tahsin Küçük

5.Masterchef Hasan Biltekin

6.Masterchef Görkem Demiral – 29 Ağustos’ta elendi

7.Masterchef Burcu Önal

8.Masterchef Hamza Mercimek

9. Masterchef Fatma Polat

10.Masterchef Milhan Erdem

11.Masterchef Dilara Başaran

12.Masterchef İbrahim Cingözler

13.Masterchef Tunahan Ak

14.Masterchef Şükrü Özsarı

15. Masterchef Emre Büber

16. Masterchef Sergen Özen

MASTERCHEF 2021 FİNAL TURU FORMATI

MasterChef 2021’de final turu ilk bölümde Somer Sivrioğlu şef, yeni sezon formatını açıkladı. Somer Şef, geçen sezon iki gruba ayrılan yarışmacıların, bu sezon üç gruba ayrıldığını söyledi. Her hafta, bu gruplardaki yarışmacılar, her gün iki tur sonunda ana kadroya kalmak için mücadele edecek. İlk turda klasik bir yemek, ikinci turda ise yaratıcı bir yemek yapılacak. İlk turda başarılı en az altı yarışmacı, sonraki turda yaratıcı yemek yaparak mücadele edecek. Günün sonunda en iyi yaratıcı yemeği yapan yarışmacı, ana kadroya girmeyi başaracak. Böylece, üzerinde ismi yazılı önlüğü giymeye hak kazanacak. Sonraki günlerde rakiplerini yukarıdan izleme şansına erişecek.

MasterChef 56. Bölüm Full İzle

MasterChef Türkiye yarışma programının 3 Eylül’de tv8’de yayınlanan 56. bölümünü izleyebileceğiniz link.

MasterChef 56. Bölüm Fragmanı İzle

MASTERCHEF 56. BÖLÜM CANLI İZLE – TV8

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?