MasterChef Türkiye 54. Bölüm İzle – 1 Eylül 2021 Salı

MasterChef Türkiye adlı yarışma programının 54. bölümü 1 Eylül 2021 Çarşamba günü tv8 ekranlarında yayınlandı. 

Macera dolu yarışmanın sunuculuğunu ve jüriliğini şefler Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya Şef ve Danilo Zanna yapıyor. 

MasterChef 53. bölümde neler oldu?

MasterChef Türkiye’de ekrana gelen ilk dokunulmazlık oyununda Tahsin’in kaptanı olduğu Mavi takım ile Emre’nin kaptanı olduğu Kırmızı takım, karşı karşıya geldi. Dokunulmazlık oyunu konsepti ise mezeler… Şefler, takımlardan on adet meze yapmasını istedi. Bu meze çeşitleri; mercimek köfte, vişneli yaprak sarma, fava, levrek marin, çerkez tavuk, balık köftesi, ciğer tava, paçanga böreği, tereyağlı karides, çıtır kabak… Bu yemekleri yapmaları için verilen süre ise 1 saat oldu. Dokunulmazlık oyunu öncesinde şefler, mavi takıma kazandıkları avantaj için üç seçenek sundu. Mavi takım, beş dakika ek süre avantajını seçtiğini söyledi.

Süre sonunda şefler, takımların hazırladığı mezeleri tek tek tadımını yaptı. Sonrasında değerlendirme sonucunda hangi yemekte hangi takım başarılı sırayla açıklandı. On adet mezeden altısını rakibine göre daha iyi yapan Mavi takım, ilk dokunulmazlık oyununu kazandı. Gecenin en iyi yemeği kırmızı takımın kazandığı ciğer tava oldu. Vişneli yaprak sarma da ise şefler, her iki takımın da kazanamadığını açıkladı.

MasterChef 2021’de dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım, siyah önlükleri ile mutfağa bir kez daha girdi. Bireysel dokunulmazlık oyununda yapılacak yemek Somer Şefin imza tabağı Pithivier oldu. Oyun öncesinde şef, yarışmacılara yemeğin tüm püf noktalarını açıkladı. Yemeğin yapılması için verilen süre ise 45 dakika idi. Süre sonunda şefler, dört yarışmacının yaptığı yemeği başarılı buldu. Bu isimler; Sergen, Burcu, İbrahim ve Emre oldu. Finalde ise bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan ismin Sergen olduğu açıklandı.

MasterChef’te bu akşam haftanın ilk iki eleme adayı belli oldu. Bu eleme adaylarından biri, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim tarafından belirlendi. Dokunulmazlığı kazanan Sergen, eleme potasına gönderdiği isim Emre oldu. Sonrasında toplanacak konseyde her yarışmacı, ikişer isim yazdı. Oylama sonucunda beşer kez isimleri yazılan Safanur ile Fatma arasında kimin eleme adayı olacağı Sergen’in verdiği oylar ile belirlendi. Sergen, Fatma ve Burcu’nun isimlerini yazdı. Böylece Fatma’nın ismi altı kez yazıldı ve eleme potasına giren ikinci yarışmacı oldu.

MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI

1.Masterchef Safanur Bol

2.Masterchef Mert Yılmaz

3.Masterchef Eren Kaşıkçı

4.Masterchef Tahsin Küçük

5.Masterchef Hasan Biltekin

6.Masterchef Görkem Demiral – 29 Ağustos’ta elendi

7.Masterchef Burcu Önal

8.Masterchef Hamza Mercimek

9. Masterchef Fatma Polat

10.Masterchef Milhan Erdem

11.Masterchef Dilara Başaran

12.Masterchef İbrahim Cingözler

13.Masterchef Tunahan Ak

14.Masterchef Şükrü Özsarı

15. Masterchef Emre Büber

16. Masterchef Sergen Özen

MASTERCHEF 2021 FİNAL TURU FORMATI

MasterChef 2021’de final turu ilk bölümde Somer Sivrioğlu şef, yeni sezon formatını açıkladı. Somer Şef, geçen sezon iki gruba ayrılan yarışmacıların, bu sezon üç gruba ayrıldığını söyledi. Her hafta, bu gruplardaki yarışmacılar, her gün iki tur sonunda ana kadroya kalmak için mücadele edecek. İlk turda klasik bir yemek, ikinci turda ise yaratıcı bir yemek yapılacak. İlk turda başarılı en az altı yarışmacı, sonraki turda yaratıcı yemek yaparak mücadele edecek. Günün sonunda en iyi yaratıcı yemeği yapan yarışmacı, ana kadroya girmeyi başaracak. Böylece, üzerinde ismi yazılı önlüğü giymeye hak kazanacak. Sonraki günlerde rakiplerini yukarıdan izleme şansına erişecek.

MasterChef 54. Bölüm Full İzle

MasterChef Türkiye yarışma programının 1 Eylül’de tv8’de yayınlanan 54. bölümünü izleyebileceğiniz link.

MASTERCHEF 54. BÖLÜM CANLI İZLE

MasterChef 54. Bölüm Fragmanı İzle

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?