Nike’tan çalışanlarına 1 hafta ‘kafa izni’

Nike, merkez ofisi ABD’nin Oregon eyaletinde bulunan şirket merkezinde çalışanlarına, eylül ayında ofise dönmeden önce zihinsel sağlıklarını desteklemeleri için bir hafta ücretli izin verdi. 

Nike izin açıklamasında, “Dinlenmek ve iyileşmek için bu ek iznin tadını çıkarın” ifadelerini kullandı. Merkezin başındaki isim Matt Marrazzo sosyal medyadan yaptığı açıklamada, çalışanlara bu zamanı gevşemek, stres atmak ve sevdikleriyle vakit geçirmek için kullanmalarını tavsiye ederek, “Rahatlamak, stres atmak ve sevdiklerinizle vakit geçirmek için zaman ayırın. Çalışmayın” ifadelerini kullandı.

Marrazzo geçen yılın zor bir yıl olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Eşi benzeri görülmemiş bir (belki de iki) yılın ardından dinnlenmek ve iyileşmek için zaman ayırmak iyi performans göstermek ve akıl sağlığını korumak için kilit rol oynuyor. Bu ekip için sadece bir hafta izin anlamına gelmiyor. Bu akıl sağlığını öncelik haline getirerek de işlerin yapılabileceğinin göstergesi.” dedi.

Daha önce, iş hayatına yönelik sosyal ağ sitesi LinkedIn ve çöpçatanlık uygulaması Bumble da çalışanlarının pandemi döneminde tükenmişlik hissi yaşamamaları için haftalık tatiller vermişti.

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?