Sergen Yalçın La Liga hedefini açıkladı

Süper Lig’in son şampiyonu Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın, TRT Spor’da Rıdvan Dilmen ve Erbatur Ergenekon’un konuğu oldu. Soruları yanıtlayan Yalçın çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

“Küçüklüğümde evimin önünde çim saha vardı.  Her şey tesadüf, planlı programlı hiçbir şey yok. Beşiktaş’ın seçmeleri vardı. Orada seçmelerin ardından bu şekilde bugünlere geldik. “

“Oynayan ve oynamayan oyucu ayrımı yapmayı çok doğru bulmuyorum”

“Futbolculuk çok kolay, bireysel sorumuluğun oluyor. Teknik direktörlük daha zor. 30 tane oyuncu ile uğraşıyorsun. Oynayanı oynamayanı var. Çalıştığım hiçbir kulüpte oyuncularla diyalog problemim olmadı. Oğuzhan geldi. “Hocam ben niye oynamıyorum” dedi. Ben de neden oynamadığını anlattım.”

“İlk başladığımız sezon ciddi problemler yaşadık. Biz geçen sene Avrupa’dan elendiğimize sevindik, üzülmedik. Biz maç trafiğini o dönem kaldıracak seviyede değildik. Biz milli maç arasında hazırlık kampı yaptık. Ardından sezon başlangıcı gibi yaptık, milli aranın ardından.”

“Yaptığımız iş tamamen yenilme ve yenme üzerine kurulu. Uzun zamanlı planlar yapmaya müsade etmiyor. Gönül ister ki 20 yıl kalalım. Başarıya odaklı bu durum. Limitin yok, başkanımız limiti açtı. Sezon başında çok fazla bir limitimiz yoktu. Bir hoca büyük bir camiada oynadığı zaman hedef şampiyonluk.”

“Şahsi hedefim her sene şampiyon olmak. Beşiktaş’ta her sene şampiyon olma hayalim var. Planlamam çok başarılı olmak istiyorum. Avrupa’da çalışma planlarım var, İspanya’ya gitmek isterim. Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmak bizim için büyük başarı. Çok zor bir gruba düştük. Hayal kırıklığı yaşıyoruz ya da yaşatıyoruz. O yüzden kendi yerimizi bilelim. Ülke futboluna bakalım. Şenol hocanın üstüne gidiyoruz, bence çok mantıksız. Giderken iyi, kaybedince kötü.”

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?