Haber Global Web Özel | Bakmadan geçmeyin (30 Ağustos Pazartesi)

Afet bölgesine giden psikologlar anlatıyor: ‘Bir helikopter sesi bile…’

Kimisi sevdiğini, kimisi evini kaybediyor. Bildikleri tek dünyaları başlarına yıkılıyor. Afetlerden sonra psikologlar vatandaşların yardımına koşuyor. Sel ve yangın bölgelerinde görevli psikologlar yaşadıklarını anlatıyor. Alanda bir helikopter sesi bile bambaşka çağrışımlara sebep olabiliyor.

Devletin incelemeye aldığı Kore Kültürü nedir? Bir anımsayalım…

Güney Koreli pop müzik kültürü Türkiye’yi de teslim aldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuyu inceliyor. Kore kültürü Türkiye’de ne zaman girmeye başladı? Televizyon dizilerinin rolü neydi?

Kanye West bu hale nasıl geldi?

Çıkışı sürekli ertelenen albüm Donda ile Kanye West hayranlarına 10. kez ‘merhaba’ dedi. Bu albüm hepsinden daha karanlık ve pek çok dini referans içeriyor. 21. yüzyılın en büyük rap sanatçılarından biri olan Kanye West bipolar hastalığı ile mücadele ederken bir yandan da travmaları ile yüzleşiyor.

Aşı olmayan hemşire krizi! Ya işi bırakıyor ya dava açıyor…

Sağlık personelinin aşı olması hayati düzeyde önemli. Aşı olmayan sağlık personeli Covid-19’a yakalanınca diğer personelin iş yükü artıyor ve salgınla mücadele aksıyor. ABD’nin en büyük sorunlarından biri ise aşı olmayan hemşireler. ‘Aşı ol’ talimatı verilince de işten istifa ediyorlar!

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?