Afganistan’ın başkenti Kabil’de roketli saldırı

Afganistan’ın başkenti Kabil’de havalimanı yakınlarında yeni bir patlama meydana geldi. Reuters, görgü tanıklarına dayandırdığı haberde patlamanın roket saldırısı sonucu gerçekleştiğini duyurdu. 

Afgan polisi, havalimanının kuzeybatısında bir eve roket düştüğünü ve bir çocuk 1 kişinin öldüğünü açıkladı. Patlama nedeniyle 3 kişi de yaralandı.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

“ABD DEAŞ’I HEDEF ALDI”

Ancak Ruters’a konuşan iki ABD’li yetkili ise Kabil’de hava saldırısı düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda DEAŞ militanlarının hedef alındığı bildirildi. Pentagon konuya ilişkin henüz açıklama yapmadı.

Taliban sözcüsü ise ABD jetlerinin Kabil Havalimanı’na yönelik saldırı girişimindeki bir intihar bombacısını hedef aldığını duyurdu.

JOE BİDEN UYARMIŞTI

ABD Başkanı Joe Biden, dün yaptığı açıklamada, yüksek olasılıkla 24 ila 36 saat içerisinde Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı’na yönelik bir saldırının daha düzenlenebileceğini açıklamıştı.

Tahliye çalışmalarının sürdüğü Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’na yakın bölgede 26 Ağustos Perşembe günü iki ayrı patlama meydana gelmişti.

Havalimanındaki terör saldırılarında çok sayıda sivil, Taliban mensubu ve ABD askeri ölmüştü. İntihar saldırısıyla aynı gün, ülkeden ayrılmak üzere olan ABD ordusu havalimanı yakınlarında mühimmat imha işlemleri yapmış ve 4 büyük patlama sesi daha duyulmuştu.

Ayrıntılar geliyor…

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?