Dünyaca ünlü sanatçı koronavirüsü yenemedi

En son solunum cihazına bağlı fotoğrafıyla gündeme gelen İtalyan sanatçı Flavio ‘Kampah’ Campagna, koronavirüsle olan savaşını kaybetti.

59 yaşında hayatını kaybeden Campagna’nın ölüm haberi İtalya’da büyük üzüntü yarattı. 

Grafitileriyle ün salmış bir isim olan Parmalı ünlü sokak sanatçı, son 1 aydı Maggiore di Parma Hastanesi’nde kovid nedeniyle yatıyordu. 

Acı haberi kardeşi Gino Campagna sosyal medyadan duyurdu. Gino, “Virüs kardeşimin ciğerlerini hızlı bir biçimde yok etti. Sindirilmesi ve anlaşılması çok güç bir gerçek. Beni tek şey teselli ediyor. Kardeşim Kampah et ve kemikten çok daha fazlasıdır. O bir meydan okumadır, bir kavramdır, idealdir. Bu nedenle ölmez, onu tanıyan insanlarla yaşar” dedi. 

Öte yandan Campagna’nın Facebook’tan attığı son mesaj da çok konuşuldu.

Campagna ölmeden önce yaptığı son gönderide “Hawai gömleğimle cehenneme gideceğim” yazmıştı. 

Yeni projeler peşinde koşarken koronavirüs nedeniyle kendini hastanede bulan ünlü sanatçının ölümünün ardından çok sayıda mesaj atıldı. 

Flavio Campagna kimdir?

İtalyan sokak sanatçısı Flavio Campagna yaptığı grafitilerle dünya çapında ünlenmişti. Renkil kariyeri boyunca yaptıklarıyla CNN, ABC, NBC gibi kanallarda boy gösterdi. U2 gibi grupların kliplerinde eserleriyle yer aldı. Birçok reklama imza attı, bunlardan biri MOMA’da sergilendi. 

İşte Campagna’nın katkıda bulunduğu U2 klibi “Even Better Than The Real Thing”

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?