Usta oyuncu Metin Çekmez yaşamını yitirdi

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Metin Çekmez, tedavi gördüğü Aydın’daki hastanede yaşamını yitirdi. Kuşadası ilçesindeki yazlığında yaşayan ve bir süredir kanser tedavisi gören Çekmez (76), 2 hafta önce Aydın Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Oyuncu Çekmez, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Hastane bahçesinde gazetecilere açıklama yapan Çekmez’in avukatı Ayça Öztürk, “Zorlu bir süreçti. Kanser hastasıydı. Rahatsızlığı küçük dille başlaBamıştı. şka hastalıkları da vardı. Bugün kalbi durmuş.” ifadelerini kullandı.

METİN ÇEKMEZ’İN GENÇLİK YILLARI

Yaklaşık 59 yıl önce tiyatroyla tanışan oyuncu Metin Çekmez gençlik yıllarında birçok filmde ve tiyatro oyununda yer aldı. İşte Metin Çekmez’in gençlik yıllarından bir kare…

METİN ÇEKMEZ SON HALİ

Son olarak Star TV’de yayınlanan Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde Ziya Yörükhan karakterini canlandıran Metin Çekmez’in ekranlara yansıyan son hali…

METİN ÇEKMEZ KİMDİR?

26 Temmuz 1945 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Yeşilçam oyuncusu Dinçer Çekmez’in kardeşidir. Metin Çekmez, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Özel Gazetecilik mezunu olan sanatçı, 1962 yılında Hamlet oyunu ile tiyatroyla tanıştı. Usta çırak ilişkisi içinde bir “alaylı” olarak gelişimini sürdürdü. 1970 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda kadroya girdi. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. 

1972 yılında ‘Tatlı Dillim’, 1973 yılında ‘Yalancı Yarim’, 1984 yılında ‘Atla Gel Şaban’ bir birçok sinema filminde rol alan Metin Çekmez; 1993 yılında ‘Süper Baba’, 2006 yılında ‘Binbir Gece’, 2012 yılında ‘Adını Feriha Koydum’ gibi çeşitli televizyon dizilerinde de oynadı.

METİN ÇEKMEZ VE DİNÇER ÇEKMEZ KARDEŞ Mİ?

Metin Çekmez, ‘Atla Gel Şaban’ filminde ‘Şiki Şiki Baba’ şarkısıyla hatırlanan Yeşilçam oyuncusu Dinçer Çekmez’in kardeşidir. Bazı sinema filmlerinde abisiyle rol almıştır.

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?