Dünya Hali 6. Bölüm Full İzle

TRT 1 ekranlarında yeni dizi Dünya Hali’nin 6. bölümü 25 Ağustos Çarşamba günü yayınlandı. Dizi artık saat 22:30’da yayınlanıyor.

Farklı kurgusu ve kendine has diliyle dikkat çekecek olan Dünya Hali’nin yönetmeni Osman Nail Doğan. 29 yaşındaki yönetmen daha önce Tutunamayanlar ve Dengi Dengine dizilerinin yönetmen koltuğunda oturmuştu.

Dünya Hali 6. Bölümde ne oldu?

Sinan için ideal bir sevgili bulmaya çalışırken hem kendi başını hem de Sinan’ın başını türlü belalara sokan Kıvılcım, bu arayış sırasında aslında çok yalnız olduğunu farkına varmıştır. Kıvılcım’ın bu durumuna üzülen Sinan, sevdiği kadına bir iyilik yapmak ister ve Kıvılcım’ın lise zamanlarından tanıdığı tek gerçek arkadaşı olan Melek’i bulmak için çalışmalarına başlar. Bu serüven onu hiç beklemediği yerlere sürükleyecektir.Bu arada, Kıvılcım’dan hoşlanan Vural da boş durmamaktadır. Kıvılcım ile bir yemek yiyecek olan Vural bu yemeğin ikisi için de doğru bir etki uyandırması için çeşitli çalışmalar içine girmiştir.

Dünya Hali dizisinin konusu

Çok sevdiğiniz bir aile büyüğünüzün ölmeden önceki son isteği “erken kalkan, eskinin kıymetini bilen ve bal porsuğuna benzeyen bir kızla evlen” olursa ne yaparsınız? Bu kendine has vasiyetin ilginç yolculuğu Dünya Hali dizisinde cevap buluyor.

Konusunu hayatın en temel yerlerinden biri olan ilişkilerden alan Dünya Hali, şehirde yaşayan sıradan bir insanın günlük yaşantısını çok farklı bir mizah anlayışı ile ekran karşısına taşıyor. Absürt yaklaşım tarzıyla günlük yaşantının içerisindeki basit olayları ve çelişkileri eğlenceli bir üslupla işliyor.

Hayatı boyunca doğru bildiğinden şaşmayan, tam da bu yüzden içinde yaşadığı “modern” hayatla zaman zaman çelişen bir delikanlının yani Sinan’ın (Caner Şahin), anket yaparken tesadüfen karşılaştığı bir kadına (Pelin Abay) aşık olduktan sonra hayatında yaşayacağı değişimlere tanık olacağız.

İyiliği ve dürüstlüğü hayatının her alanında ön planda tutan Sinan’ın şartlar ne olursa olsun değerlerine sadık kalmaya çalışırken yaşadığı ilginç ve komik durumlar, ustaca bir mizah anlayışı ile Dünya Hali dizisinde işleniyor. Başrollerini Caner Şahin, Pelin Abay ve Tolga Tekin’in paylaştığı dizi, alışılagelen dizi anlatımlarının klasik yapısını bozarak izleyiciye çok farklı bir eğlence vaat ediyor.

Ekranlara yeni bir soluk getirecek olan TRT 1’in yeni dizisi Dünya Hali’nde, Ozan Çelik, Selin Hasar, Ayfer Tokatlı, Şehsuvar Aktaş gibi birçok yetenekli isim yer alıyor.

Dünya Hali dizisi oyuncuları

Sinan: Caner Şahin

Kıvılcım: Pelin Abay

Azim: Ozan Çelik

Güven: Tolga Tekin

Vural: Hakan Emre Ünal

Yüksel: Mert Denizmen

Dünya Hali 6. Bölüm İzle

TRT’de 25 Ağustos’ta yayınlanan  Dünya Hali dizisinin 6. bölümünü tek parça full izleyebileceğiniz link. 

Dünya Hali 6. Bölüm Fragmanı

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?