2021 ORC Sportsboat Avrupa Şampiyonası İstanbul’da başlıyor

Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenecek şampiyonada ilk iki gün kayıt ve ölçü, üçüncü gün ise deneme yarışı gerçekleştirilecek. İlk startın 26 Ağustos tarihinde verileceği ORC Sportsboat Avrupa Şampiyonası’nda 7 koy içi ve 2 coğrafi yarış yapılması planlanıyor. Kalamış ve Caddebostan Parkuru’nu rengarenk yelkenlilerle dolduracak olan organizasyon yelken tutkunlarını bir araya getirecek.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, İMEAK Deniz Ticaret Odası ana sponsorluğu ve DFDS lojistik sponsorluğunda gerçekleştirilen ORC Sportsboat Avrupa Şampiyonası’nın ilk defa İstanbul’da yapılacak olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirtirken “Gerek ülkemizin uluslararası organizasyon kapasitesini yurtdışına duyurmak, gerekse yelken sporuna ilgi duyanlar için üst düzey yarışları izleme olanağı sunmak açılarından çok değerli bir organizasyon. Sporumuza her zaman destek veren ve yarışımızın ana sponsorluğunu üstlenen İMEAK Deniz Ticaret Odasına, lojistik sponsorumuz DFDS firmasına ve organizasyona ev sahipliği yapacak Kalamış Yelken Kulübümüze  teşekkür ediyor, Şampiyonaya katılacak yerli ve yabancı ekiplere başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Akdurak “İstanbullu deniz sever ve yelkencileri, Perşembe başlayıp Pazar günü bitecek bu üst düzey mücadeleyi Kalamış ve Caddebostan önlerinden karadan ve denizden izlemelerini öneriyor, ülkemizdeki deniz ve yelken tutkusunu en güzel haliyle iç ve dış kamuoyuna yansıtmalarını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?