Bayhan kimdir, kaç yaşında, nereli? Popstar Bayhan’ın yıllar önce işlediği cinayetin ayrıntıları…

Katıldığı ses yarışması programıyla adından söz ettiren Bayhan, TV8’de yayınlanan Paylaş Benimle programına konuk oldu. Her fırsatta gençlik yıllarında büyük acılar yaşadığını dile getiren Bayhan, Gökhan Çınar’ın sunuculuğunu yaptığı programda samimi açıklamalarda bulundu. Peki, Bayhan kimdir, kaç yaşında, nereli? Bayhan’ın yıllar önce işlediği cinayetin ayrıntıları…

BAYHAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ? İŞTE BAYHAN’IN HAYAT HİKAYESİ…

Bayhan Gürhan, 14 Mart 1980 tarihinde Adana’da doğdu. 2003 yılında düzenlenen Ercan Saatçi, Deniz Seki ve Armağan Çağlayan’ın jüriliğini yapmış olduğu Kanal D’de yayınlanan Popstar yarışmasında farklı yorumu ve kendine özgü tarzıyla adını duyurdu. Yarışma sırasında Bayhan’ın 28 Eylül 1998 tarihinde Adana’ da amcasının oğlu Mehmet Ali Gürhan’ı bıçakla öldürdüğü ortaya çıktı.

Bayhan yarışmadan sonra “Popstar”, “Kısa Veda” ve “Hayal edemiyorum” isimli albümleri çıkardı. 2012 yılında STV’de yayınlanan, Hamdi Alkan’ın yönetmenliğini yaptığı Kendimize Doğru dizisinde uzun süre rol aldı. Kanal D’de yayınlanan Ankara’nın Dikmen’i adlı dizisine konuk oyuncu olarak yer aldı.

Afyonkarahisar’da düzenlenen “Caz Festivali”nde, dünyaca ünlü caz sanatçıları olan Frank Sinatra’nın “My Way” ve Andy Williams’ın “A Time for Us” gibi eserlerini seslendirdi. 2013 yılında sokak müzisyenleri ile ilgili “Benim Yolum” isimli belgesel programının sunuculuğunu üstlendi. 2015 Ramazan Ayı Boyunca TRT İstanbul Kent Radyo’da yayınlanan “Direkler Arası” isimli Radyo tiyatrosunda Tuzsuz Deli Bekir Karakterini canlandırdı. 2016 yılı Ekim ayında Star’da yayınlanan Zuhal Topal’la isimli izdivaç programına evlenmek için katıldı ancak daha sonra bu programdan ayrıldı.

DENİZ SEKİ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ…

Popstar’ın jüri üyelerinden Deniz Seki, Bayhan Gürhan’ın gençlik yıllarında cinayet işleyip cezaevinde yattığını öğrenince büyük tepki göstermişti. Deniz Seki stüdyoyu terk ederken şöyle söylemişti: “Bir popstar cinayet işleyemez. Hapse giren adamdan sanatçı olmaz. Bunları toplumdan aforoz etmeliyiz.”

BAYHAN’IN YILLAR ÖNCE İŞLEDİĞİ CİNAYETİN AYRINTILARI

Bayhan Gürhan, 28 Eylül 1998 tarihinde Adana’ da amcasının oğlu Mehmet Ali Gürhan’ı bıçakla öldürdü. Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, cinayet suçundan 24 yıl hapis istemiyle yargıladığı Bayhan Gürhan hakkındaki kararını 31 Aralık 1998 tarihinde verdi. Mahkeme, ‘‘kastı aşan müessir fiil’’ sonucu adam öldürmek suçundan Gürhan’ı önce 8 yıl hapis cezasına çarptırdı, sonra bu cezayı ‘‘tahrik’’ unsurunu göz önüne alarak 6 yıla, duruşmalardaki iyi halini dikkate alarak da 5 yıl hapis cezasına çevirdi. Duruşmalarda suçsuz olduğunu ileri süren Bayhan Gürhan, şunları söyledi:

‘‘O gün amcamın oğluyla gezmeye gittik. Çarşıda bilardo oynadık. Sonra gıda maddeleri alıp ninemin evine uğradık, o olmayınca poşetleri komşuya bıraktık. Oradan Bey Mahallesi’ndeki arkadaşımın evine gittim. Çıktığımda Mehmet Ali sinirliydi. Ne olduğunu sorduğumda bana sopayla vurdu. Korkutmak için ben de bıçak çektim. Bana tekme atınca bıçak ona saplandı.’’

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?