İzmir’de aracın kasasından düşüp hayatını kaybeden Selin Kabakçı’nın babası konuştu: Cinayet

İzmir’de 20 yaşındaki Eren Bodur’un direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu devrilen pikapta 19 yaşındaki Selin Kabakçı hayatını kaybetti. Kaza ile ilgili tutanaklarda detaylar ortaya çıktı. Tutuklanan sürücü Eren Bodur’un 0.67 promil alkollü olduğu tespit edilirken, 5 kişi kapasiteli pikapta kendisi ile birlikte 13 kişinin bulunduğu ortaya çıktı. 

TÜM KOLTUKLARI DOLMUŞ

Aracın tüm koltukları dolu olduğu için Selin Kabakçı’nın pikabın kasasında oturduğu ve bu nedenle yola fırlayarak yaşamını yitirdiği anlaşıldı.

Kaza, pazar gecesi saat 04.20 sıralarında Karaburun ilçesi Mordoğan mahallesinde meydana geldi. 20 yaşındaki Eren Bodur arkadaş grubuyla alkol aldıktan sonra Mordoğan mahallesindeki çorbacıya gitti. 13 kişilik arkadaş grubuyla burada çorba içen Eren Bodur yine alkollü şekilde direksiyona geçti. Eren Bodur yönetimindeki pikap dönüş yolunda Ardıç mevkisinde viraja hızlı girince kontrolden çıktı. Sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybettiği pikap, bahçe duvarına çarptıktan sonra devrildi. İhbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, yolcu konumunda bulunan 19 yaşındaki Selin Kabakçı’nın yaşamını yitirdiği belirlendi.

“KAZA DEĞİL CİNAYET” 

Talihsiz genç kızın cenazesi, Mordoğan İskele Merkez Camii’nde kılınan namazdan sonra toprağa verildi. Kazadan yaralı kurtulan sürücü tutuklandı. Eren Bodur’un yapılan muayenesinde 0.67 promil alkollü olduğu belirlendi. Bodur’un 5 kişi kapasiteli pikapta kendisi ile birlikte 13 kişinin bulunduğu ortaya çıktı. Aracın tüm koltukları dolu olduğu için Selin Kabakçı’nın pikabın kasasında oturduğu ve bu nedenle yola fırlayarak yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Acılı baba Hakan Kabakçı, şunları söyledi: “Bu yaştaki gençlerin altına araç verip özgürce bırakmak feci sonuçlar doğurabiliyor. Alkollü bir sürücü yüzünden ben kızımı kaybettim. Bu kaza değil, cinayet. Başka Selin’ler ölmesin. Kızımın hayalleri vardı. Sağlık meslek lisesini bitirmişti. Özel bir hastanede sağlık personeli olarak işe başlayacaktı.” 

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?