Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay selin vurduğu Bozkurt’ta açıklamalarda bulundu

Selin vurduğu Bozkurt’ta son duruma ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay şunları kaydetti:

“ELEKTRİK VE SU SIKINTIMIZ YOK”

“Elektrik ve su sıkıntımız yok. Arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Su, beslenme ve barınmada sıkıntının olmadığını görüyoruz. Ulaşımla ilgili ana yollarımızın tamamı açılmış durumda.

Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece, dayanışmamız sımsıkı, devlet ve millet dayanışmamızı sımsıkı tuttuğumuz sürece acıdan siyaset yapmaya veya vatandaşlarımız burada can derdindeyken ‘nasıl siyaset yapabilirim?’ derdini bir kenara atınca birlik beraberliğimizi gösteriyoruz. Bozkurt’ta da gösterdik ve göstereceğiz inşallah. Yeniden afete dayanıklı ve risklerin daha az olduğu bir bölgede fiilen çalışmalarımız başlayacak. Bölge tespit edildi. 

“DERE KENDİSİNDEN ALINANI GERİ ALIYOR”

Cumhurbaşkaımız da bölgenin evladı, liderimiz ama her defasında da şunu ifade ediyor. Dere yataklarına ev yapmayın. Yapılaşma olmasın. Konutları buraya yapmayın. İklim değişikliği var. Bütün Dünya gibi biz de hissediyoruz. Son 50-  60 yılda yaşadığımız afetleri daha çok yaşama ihtimalimiz var. Bu yüzden vatandaşlarımızdan ve yerel yönetimlerden rica ediyorum, heyelan ve sel bölgelerinde yapılaşma yapmayalım. Dere kendisinden alınanı geri alıyor.  

Afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı diliyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?