Ali Koç’tan Fenerbahçeli taraftarlara transfer müjdesi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 1-0 kazanılan HJK Helsinki maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Koç’un açıklamaları şu şekilde:

“Sistem yavaşça kuruluyor. En memnun olduğum konu ise topu çabuk geri almamız, üçüncü bölgede geri almamız, daha inançlı bir takım olmamız. Daha yolun çok başındayız, bu sistemin henüz oturmamış hali. 94. dakikada hala baskı yapan, birbiri için mücadele eden bir takım vardı. 

Kampı kazasız, belasız, sakatlıksız atlattık derken; arka arkaya üç önemli oyuncumuz, Adana Demirspor maçında Serdar, bugün de Novak ve İrfan… İnşallah ciddi bir şeyleri yoktur. 

Daha Adana Demirspor maçı başlamadan yıpratma kampanyası başlatıldı, kimin başlattığını görüyoruz. Dün bir forma açıkladık, ‘yok efendim forma şöyleymiş’… Son yılların en güzel formasıyla sahaya çıktık. Bravo Fenerbahçe, yepyeni bir dizayn denmesini beklerdim.

Transferde rahat olun, bu tesadüfi bir sessizlik değildir dedim. Serdar ve Enner’i yazabiliyorduk, Samatta’yı FFP nedeniyle yazamıyorduk. Takım kuramamışız, edememişiz, başkaları şöyle transferler yapmış… Biz geçen sene çok transfer yaptık, sezon başından şampiyon ilan edildik. Daha bismillah demeden bu ruh haline kapılmalarını kınıyorum ve kırıldığımızı belirtmek istiyorum. En iyisini yapmak için sabırlı bir süreçten geçiyoruz. Sabredin, şu iki-üç haftayı kazasız belasız geçirelim. Harcama limitlerinde sorunumuz yok. Sorun, al-sat dengesinde. O da UEFA’nın koyduğu FFP. Biz bir transfere imza atmadan açıklamıyoruz, biz sizlere herhangi bir haber sızdırmıyoruz. Taraftarımız rahat olsunlar, okudukları haberlere bizden çıkmadığı müddetçe itibar etmesinler. İnşallah en az üç, hesabı kitabı doğru yapabilirsek dört transferimiz olacak. Pelkas da tabii ki satılmayacak.”

Fenerbahçe transferde şimdiye dek Steven Caulker, Min-jae Kim, Burak Kapacak ve Serdar Dursun’u kadrosuna kattı.

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?