Selde ailesini kaybeden yurttaştan Kılıçdaroğlu’na: En azından bir mezarları olsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte sel felaketini yaşayan Ayancık’ı ziyaret etti. Selde 2 yaşındaki kızını kaybeden ve eşini arayan bir yurttaş, Kılıçdaroğlu’na yardım talebinde bulundu, “En azından bir mezarları olsun” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sel felaketini yaşayan Sinop Ayancık’ta incelemelerde bulundu. Felaketi yaşayan yurttaşlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu’na; CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ve Samsun Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci eşlik etti.

Önce Ayancık sokaklarını dolaşan Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, afet bölgesi ilan edilen ilçeye, farklı şehirlerden yardım faaliyetlerinde bulunmaya gelen ekiplerle bir araya geldi. Ekiplere teşekkürlerini ve minnet duygularını ileten Kılıçdaroğlu, selden zarar gören yurttaşlarla konuştu.

selde-ailesini-kaybeden-yurttastan-kilicdaroglu-na-en-azindan-bir-mezarlari-olsun-910316-1.

Yurttaşlara başsağlığı dileyen ve geçmiş olsun dileğini ileten Kılıçdaroğlu, ellerinde bulunan her imkanla vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

HEYET YARIN BOZKURT’TA OLACAK

İmamoğlu ile birlikte İBB’ye ait yardım çadırına da uğrayan Kılıçdaroğlu, görevlilere, en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin ne olduğunu sordu. Kılıçdaroğlu, görevlilerden gelen listeyi, yanında bulunan belediye başkanlarına ve diğer yetkililere iletti.

Selden en fazla zarar gören çamur içindeki sanayi sitesini de dolaşan heyet, işçiler ve iş verenlerden gelen sorunları ve talepleri dinledi.

selde-ailesini-kaybeden-yurttastan-kilicdaroglu-na-en-azindan-bir-mezarlari-olsun-910315-1.

Selde ailesini kaybettiği için askerden izinli olarak memleketine gelen bir genç, “En azından bir mezarları olsun” diyerek, yardım talebinde bulundu.

İmamoğlu ve beraberindeki heyet; Ayancık ziyaretini, Belediye binasında noktaladı. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, yarın da sel felaketinden büyük yara alan Kastamonu’nun Bozkurt ilçesini ziyaret edecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?