Lady Gaga’nın şarkısına ilham veren eşcinsel vaiz hayatını kaybetti

Eşcinsel olan Carl Bean’in ölüm haberini Unity Fellowship Church Movement kuruluşu açıklandı. 

Bean’in ölüm nedeni olarak ise uzun süren hastalığı gösterildi ancak hastalığın adı verilmedi. 

Kiliseden yapılan açıklamada “Aktivizm, savunculuk, AIDS, topluluk yardımı, inanç, kurtuluş teolojisi ve daha birçok konuda çığır açan liderin, efsanenin kaybının yasını tutuyoruz” denildi.

Bean, 1977 yılında eşcinsel olduğunu “I Was Born This Way” şarkısıyla açıklamıştı. O dönem diskolarda şarkıcılık yapan Bean şarkının sözlerinde açıkça eşcinsel olduğunu ilan etmiş ve bu halinden mutlu olduğunu şarkıyla ifade etmişti. 

Bu şarkı o dönem eşcinsellerin marşı halini almış, 1978 yılında 8 hafta boyunca Bilboard dans, kulüp şarkıları listesinde yer alıp 15 numaraya kadar yükselmişti. 

Ünlü şarkıcı Lady Gaga, bu yılın başlarında bir açıklama yaparak 10. yılı nedeniyle attığı mesajda ‘Born This Way’ şarkısında Bean’in şarkısından esinlendiğini ilan etmişti. 

Bean müzik kariyerinin ardından dine ve aktivizme yönelmiş, 1082 yılında Unity Fellowsihp Church Movement’ı kurmuştu. Bu kilise LGBTQ+ bireyleri için açılmış ilk kilise olarak tanınmıştı. 

1985 yılında Mean, Minority AIDS Projesi’ni başlatarak düşük gelirli vatandaşlara AIDS’ten korunmayı, tedavi yollarını öğretmişti. 

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?