Taraftara küfür ettiği öne sürülen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca kimdir?

Muğla’nın Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, iddiaya göre, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor hakkında eleştiride bulunan Serkan Yalnız (34) isimli taraftarı telefonla arayıp küfretti. Yalnız,  Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu.

Evli ve 1 çocuk babası Serkan Yalnız, Facebook üzerinden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’un kötü yönetildiğine yönelik eleştiride bulundu. Yalnız’ı cep telefonundan arayan Karaca’nın, 12 dakika boyunca eleştiride bulunan bu taraftara küfrettiği ileri sürüldü. Ailesine de küfür edildiğini söyleyen Yalnız, Karaca’nın 68 defa küfrettiğini belirterek, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu.

ALİM KARACA KİMDİR?

Alim Karaca 09 Temmuz 1973 yılında Fethiye’de dünyaya geldi. Fethiye aşığı olarak bilinen Alim Karaca 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den Muğla İli Fethiye İlçe Belediye Başkanı olarak seçildi.

Alim Karaca’nın ailesi, daha önce Fethiye’ye bağlı olan Kumluova’nın tanınmış ve köklü ailelerindendir.

Eğitimine Kumluova İlkokulu’nda başladı, ortaokul ve liseyi İstanbul, Beylerbeyi’ndeki H. Ömer Sabancı okullarında, yükseköğrenimini ise Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

Siyasi kariyerine İstanbul’da lise öğrencisi olduğu dönemde, CHP Gençlik Kollarında başladı.

Muğlaya dönerek 2009–2014 yılları arasında Kumluova Belediye Başkanlığı yaptı. Hâlen bölgede tarımla uğraşıyor. İstanbul’daki öğrencilik yıllarında lisanslı sporcu olarak Enka Kulübü’nde voleybol oynadı.

Alim Karaca 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, CHP’den Fethiye Belediye Başkanı seçilmiştir.

İstanbul’daki öğrencilik yıllarında lisanslı sporcu olarak Enka Spor Kulübü’nde voleybol oynamış olan Alim Karaca, koyu bir Fethiyespor taraftarıdır.

Alim Karaca’nın eşi İngilizce öğretmeni Çiğdem Karaca’dır. Bu evliliğinden bir kızı, bir de oğlu vardır.

Alim Karaca iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: Haber Global

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp İhbar Hattı
Merhaba ;
Nasıl yardımcı olabilirim?